Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Tavasszal nádszélből..

Március közepén egy hideg, szeles délután ellátogattam a Hajdúszoboszlói Horgász Egyesület Öreg tavára. A tó 4,5 hektár, amit gyönyörű nádas vesz körbe. Átlagmélysége 1,6 méter, a part közelében fél méterrel kevesebb, ahol a meder viszonylag kemény, torzsás. A tó közepe felé haladva 15-20 centis „élettelen” iszap található. A horgászati nyomás gyérnek mondható, mivel csak a sporthorgászat megengedett. Erős, egészséges halak lakják, jelentős a konyhai méret, ami miatt nehéz a szelektáció. A helyismereteimet kihasználva, egy bottal mindenképpen a nádas környékét akartam meghorgászni, mert tudom, hogy a pontyok szívesen tartózkodnak, illetve táplálkoznak ott. Egész évben eredményes lehet, de a tavaszi időszakban szinte garantált a siker. A táskámban a By Pipsi termékeket sorakoztattam fel, hiszen már én is a csapatot erősítem. Csalinak egy szem 16mm-es Big Fish Krill bojlit fűztem hajszálelőkére, ami az eper koncentrátum tartalmával igazi ínyenc falat a pontyoknak. Az illata messziről felkelti a közelben tartózkodó halak figyelmét. Oldódása kiváló, a hideg vízben is gyorsan „teszi a dolgát”. Pva hálóba is tettem néhány szemet, amit meglocsoltam krill-eper Amino liquiddel, hogy még zamatosabb legyen. A horog köré egy marék bojlit szórtam, némi főtt kukoricával kiegészítve. A másik szerelékem a nyílt vízre dobtam, hasonlóképp elkészítve a csalit. Másokkal ellentétben én nem szeretem keverni az ízeket, főleg ilyen kis kiterjedésű tavon. Egy félét hozok, egy alapra állítom fel a stratégiám. A krill-eper tuti befutó lehet bárhol, ebben biztos vagyok.


 

A nappal csendesen telt, nem volt kapásom, viszont sötétedéskor az eddig néma kapásjelzőm eszeveszett visításba kezdett. Ahogy arra számítottam, a nádastól érkezett az első érdeklődő. Nagyon határozottan védekezett, többször is a torzsákon éreztem pattogni a zsinóromat. Amikor sikerült végre elhúznom a veszélyes zónából, a nyílt víz felé próbálkozott. A jó horog, és technikás fárasztás végül a horgász győzelmét eredményezte. Szákban az idei első! Minden hal, még a legkisebbek is megérdemlik a kíméletes bánásmódot. Fotózás és fertőtlenítés után engedtem is vissza. TIPP: akadós terepen, legyen az torzsa, bokor, bedőlt fa, vagy bármilyen tereptárgy, mindig a halak épsége legyen az elsődleges szempont. A fonott zsinór még előtétként sem ajánlatos, hiszen bármibe könnyen belevághat, ami a hal elakadását, rosszabb esetben az elpusztulását eredményezheti. A szereléket is lehetőleg eszerint állítsuk össze. Inline, vagy ami a legjobb az  ólomelhagyós szerkó felkötése. Ha lehet csónakból fárasszuk a halat, ha azonban ez mégsem kivitelezhető, és a partról kell megoldanunk, gyors kontaktfelvétel után lépkedjünk hátra annyit, amennyit a horgászállásunk megenged, így lényegesen gyorsabban nyerhetjük be a métereket, és húzhatjuk el az akadótól a zsákmányt. A horog hegyére fordítsunk kellő figyelmet!

Kapásidőben nincs idő tétlenkedni, sebes mozdulatokkal vetettem ki újra a horgom, és pótoltam az etetést. Körülbelül két óra telhetett el az első akció óta, amikor újra lecsapott a Krill bojli, ugyanazon a boton. A fárasztás az elsőhöz hasonlóan történt, az állat mindent megtett, hogy szabaduljon a horogtól. Végül ez a hal is a matracra került. Csodaszép, egészséges tőponty.


A kijárási korlátozás miatt sajnos már nem maradt időm folytatni a pecát, ezért kivettem a másik cuccom, és összepakoltam. Biztos vagyok benne, ha éjjel is maradhatok, további szépségekkel ajándékozott volna meg a nádas. Viszont a szabályzat betartásra mindenkire vonatkozik. Reménykedem a mihamarabbi lazításban, és egy hosszabb túrát tervezhetek. A horgászatom eredményesnek ítélem meg a By Pipsi termékekkel, melyek bizonyították 5-6 fokos vízben is a fogósságukat. Kíváncsian várom az eredményeim melegebb időszakban is. 

Keserű Gábor
By Pipsi Product Team