Eperszezon a Harcsa horgásztavon
Egy szerdai napon jött az ötlet, hogy egy jó barátommal, szombaton, munka után menjünk el valahova, egy rövid 24 órás pecára. Elkezdtem megtervezni, mit is kell bepakolnom a horgászathoz. A helyszín nem is lehetett más, mint a kedvenc bányavizem, a Harcsa horgásztó, ami Pest határában, Majosházán helyezkedik el. Mivel a horgászataim nagy részét itt töltöm, már jó ismeretekkel rendelkezem. Kis gondolkodás után már telefonáltam is, és lefoglaltam az 5-ös faházat, amit csak félszigetként emlegetnek. Szombaton kevéssel 17 óra után érkeztünk a tóra. Néhány szó a mindig segítőkész tógazdákkal, Tibivel és Bencével még jegyváltás előtt, és már indultunk is a faházhoz. Úgy döntöttem, hogy nem a házhoz tartozó stégről horgászok, inkább az attól balra helyezkedő füves placcról.
Gyorsan összeraktam a szerkót és már csaliztam is. Az egyik botomat egy pelletes kosárral, a másikat pasztaólommal szereltem fel. A pelletkosaras botra az egyik kedvenc csalim, a Big Fish széria Krill (rák-eper) 16 mm-es pop-upja került. Ez a csali a feltűnő színe miatt mindig kiemelkedően teljesít, az ehhez hasonló kristálytiszta vizű tavakon. A golyó nagy felhajtóereje miatt a horog felett 3 centivel lesúlyoztam az előkét, így számomra optimálisan helyezkedik el a vízben a talajtól. A kosárba 2 és 4 mm-es pellet került nagyjából fele-fele arányban, amit
már benedvesítettem a csalival megegyező Krill aminoval. A másik botra egyszerű hajszálelőkés szerelés került. Csalinak dupla 20 mm-es méretben, maradva az édes, de karakteres ízvilágnál, a Big Fish széria Liver (sárgadinnye-máj) bojliját választottam. Ez a csali a máj karakteres szaga mellett nagyon intenzív sárgadinnyés illatot áraszt magából. A helykeresést nem gondoltam túl, a bojlis szereléket nagyjából 70 m-re a helyemhez képest kissé balra húztam, a lebegő bojlisat hasonló távolságra, viszont kicsit jobbra. Miután a horgok élesítve lettek,
foglalkozhattunk a pakolászással.
Szűk háromnegyed óra elteltével óvatos, ejtős kapással jelentkezett az első, egyben a túra legkisebb pontya, a maga 8 kilójával. Kicsi súlya ellenére örültem neki, hogy ilyen gyorsan kapásom volt. A szereléket visszahúztam, majd következett a jól megérdemelt vacsora. Este 9 után
csippant a jelzőm! -Megint a Krill! -jegyeztem meg Krisztiánnak. 15 perc fárasztás után megszákoltuk, a mérleg kereken 10 kg-t mutatott. Jó kezdés!
A horgot újfent beküldtem, és lefeküdtünk aludni. Az éjjel sem telt eseménytelenül, 2 órakor lassú ejtésre ébredtünk. Futás a bothoz. Ráemeltem, megvan! Jó 5 perc után konstatáltam, hogy sajnos a hal feltekeredett a szektorbójára. Még eltelt vagy negyed óra, mire partra került a 10,5 kg-os ponty, és a 4,5 kg-os bója. Gyors fotó, és ment is vissza ez a gyönyörű töves.
Az éjszaka során még volt két rontott kapásom, majd reggel 7 óra körül frissítettem. A pop-upot a sárgadinnyésre cseréltem élénksárga színe miatt, a bojlit pedig a nagyon erős, csípős illatú, 20 mm-es Spice-ra váltottam. Innentől kezdve félóránként elsült valamelyik bot.
Volt, amikor mind a kettő egyszerre.
Az etetéseim, - ha lehet őket annak nevezni - minden behúzáshoz 6-8 szem bojlit tettem az etetőhajóba a szerelék mellé. Többször próbálkoztam dobással, illetve etetés nélküli behordással, de ezek rendre hal nélkül maradtak.
Összesen 14 db pontyot fogtam, amik közül a legnagyobb 12 kg-os volt. Csaliként kizárólag a By Pipsi Pruduct, Big Fish széria bojlijait, pop-upjait, pasztáit és aminoit használtam, mivel a 2021-es évtől nagy örömömre lehetőségem nyílt a By Pipsi Product csapatát erősíteni.
Kiemelkedően teljesített a krill-eper termékcsalád, a Spice bojli, de kapáshoz segített a májas golyó is.
Azt hiszem erre szokták mondani, soha rosszabbat! Az átlagsúly nem volt rossz, viszont maradt bennem némi hiányérzet, a darabosabb halak elmaradása miatt. Biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül, újult erővel megpróbálok revansot venni, a bánya öreg pontyain.
Simon Dávid, by Pipsi Product