Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

48 órás kaland a Don Carp Lake-en

     Csapattársammal elhatároztuk, hogy ebben a szép májusi időszakban ellátogatunk a Bicskén található Don Carp Lake-re. Megérkezésünkkor enyhe esőzés, és nyugati szél fogadott, bíztunk abban, hogy ez az időjárás megmozgatja majd a halakat. A tónak azon részén foglaltunk helyet, ahol nádszigetek, és változó vízmélységek voltak jellemzőek. Miután a helyünket elfoglaltuk, csónakkal vízre szálltunk, és tapogatórúd segítségével feltérképeztük a mederviszonyokat.

Hosszas keresés után találtunk a parttól 160 méterre egy kemény, márgás részt, ahol a vízmélység másfél méteres volt. Itt raktuk le a bójánkat, amit megetettünk egész, és felezett, aminoval átitatott bojlival. Erre a helyre húztunk be egy-egy bottal, a szerelékeinket az etetés széleire helyeztük el. Hajszálelőkén kínáltuk fel a csalikat, az egyiken a 24 mm-es Liver bojlit kikönnyítve, egy 16 mm-es pop-uppal, kiegészítve PVA-ba őrölt bojlival. Míg a másik előkére egy szem 20 mm-es Fish golyó került fel, szintén oldódó tasakba csomagolt, egész bojlival.



A másik két bottal keresőhorgászatot folytattunk, egyiket tőlünk jobbra, nagyjából 70 méterre, 2,2 méter mély vízbe helyeztünk el. A hajszálra dupla 24mm-es Liver került, hasonlóképp PVA-val koncentrálva, emellett a csali köré egész bojliból is szórtunk egy keveset. Az utolsó szerelékre dupla 20 mm-es Krill bojli került, amit a közelben lévő nádsziget mellé helyeztünk el, bízva abban, hogy a partközelben tartózkodó halak érdeklődését felkelti. Három óra peca után érkezett az első kapás, amit a hal erőteljes húzással jelzett. Egyből csónakba pattantunk, és kezdetét vette a küzdelem. 20 perces fárasztás után sikerült egy szép 17.40kg-os tövest szákba terelni, ami egyben társam eddigi egyéni rekordja is. A dupla 24 mm-es máj-sárgadinnye csalinak köszönhette a sikert.



Az első kapás bizalomra adott okot,hogy jó pecában lehet részünk. Vártuk az éjszakát vajon mit tartogat nekünk. A szél teljesen megállt, és a víztükör teljesen kisimult. Az i-re a pontot a csodás naplemente tette fel. Az éjszaka első jelentkezője nagy vehemenciával harcolt már az akasztás pillanatától kezdve, erejét csak nehezen tudtam felőrölni. Félórás fárasztás után tekinthettük meg, hogy mi küzdött ennyire. Meglepetésünkre, egy szép harcsának tetszett meg a dupla epres csalikombó.



A hal visszaengedése után, a szereléket ugyanoda, a nádsziget mellé helyeztük el. A hőmérséklet visszahűlt 5 fokra, a szél újra elkezdett fújni. Mi még bíztunk egy éjjeli vendégben, de pirkadatig csend uralta a tábort. Hajnalban, mikor már a nap megmutatta felkelő arcát, hirtelen a jelző hangja törte meg a csendet. Nincs is talán szebb napszak, főleg így, egy hallal a kezünkben. A ponty a belső, etetett helyről érkezett.

A reggeli csalifrissítést követően vártuk a nap történéseit, a délelőtti órákban a hőmérséklet emelkedett, és a szélmozgás is megváltozott. Az itt szerzett tapasztalataink azt mutatták, hogy a megfordult széljárás a halak kapókedvét is befolyásolja. Figyeltük a vizet, kerestük a halra utaló jeleket, túrásnyomokat. A nappalt sajnos kapás nélkül zártuk. Előttünk volt csaknem 24 óra, még sötétedés előtt a bója környékét megszórtuk a felezett és egész bojli keverékével, a kereső botokat pedig új helyekre tettük ki. Estére a szélmozgás ismét lecsillapodott. Éjjel a hőmérséklet lehűlt -1 fokra, a nappali nyári időt késő őszi hideg váltotta. Éjfél után óvatos kapásra lettünk figyelmesek. A szokásos rutin következett, csónakba szálltunk és kezdődött a fárasztás. Kis idő után bölcsőbe tudtuk fektetni ezt a 16.8kg-os tükröst, amit ismételten a bójáról fogtunk.

Az éjszaka folyamán több jelentkező nem volt, így már csak egy nappalunk maradt. Reméltük, hogy lesz még akcióban részünk. Reggel észrevettük, hogy a bója körül nagy az aktivitás, így az összes horgot oda húztuk, felhagyva a keresgetéssel. Nem sok időnk volt már, de amíg a szerelékek vízben vannak, addig bármi megtörténhet. Túránk végéhez közeledtünk, már a pakolás vette kezdetét, mikor a kapásjelző egy utolsó ciripelésbe kezdett. Mi sem maradtunk búcsúhal nélkül, végszóra egy gyönyörű tükrös tette tiszteletét. 

Tudjuk, hogy a tó igazi kincseket rejteget, a halakról, és a lehetséges fogásokról sokan ódákat zengenek. Már csak a botok kitekerése maradt, mikor csévélés közben egy erőteljes húzásra lettem figyelmes a boton, nem tudtam mire véljem, de mivel ha már jött, ki is akartam fogni. Csónakba pattantunk, és siettünk a tettes irányába. Kis idő múlva fel is bukkant a felszínre. Mindenre számítottunk, csak csukára nem. Falánkságát új szintre emelte, a dinnyés pop-up tetszett meg neki, és arra rabolt rá. Az éhes krokit is lencsevégre kaptuk. Nem mindennapos bojlival csukát fogni, ez nagy meglepetés volt így a peca végére. 



Mint minden sporthorgász, mi is arra törekszünk, hogy élményekben gazdagok legyenek a horgásztúráink. A lehető legtöbbet megtesszük azért, hogy pár szebb pontyot bölcsőbe fektessünk. Azonban rengeteg befolyásoló tényező van, amivel meg kell küzdenünk. Az időjárás, a frontok váltakozása, a tavak horgászati nyomása mind ide sorolhatók. A jó taktika, az alapos helykeresés, és a minőségi csali egyaránt elengedhetetlen kelléke a sikernek. A by Pipsi Big Fish termékcsalád tagjai kivétel nélkül, minden körülmények között megállják a helyüket. Hosszas áztatás után mind állagban, mind illatban hatékonyak maradnak. Csapattársaink számtalan helyzetben bizonyították, hogy frontos, változékony időben is képesek voltak rendkívüli fogásokat elérni. A mostani túránkból is tudtunk újat tanulni. Legközelebb a megszerzett tapasztalatokkal felvértezve kezdjük a horgászatot, és hiszem, hogy még jobb eredményt fogunk elérni. 

ByPipsi Product Ka-Ri Team 
Balassa Richárd és Kiss Károly